BBQ side dish van rode kool, wortel en maïs

Op vakantie doen we niets liever dan de BBQ aansteken en een hele avond gewoon genieten bij een glaasje wijn. Dit jaar ontdekte ik tijdens mijn vakantie in Hongarije de verse mais. I know, niets revolutionair, maar nog nooit in de fase gekomen om mijn taloor te bereiken.

Zoals dat altijd het geval is bij mij wanneer ik over-enthousiast ben over iets maak ik wellicht zo’n 10tal keer een mais gerecht op een vakantie van 21 dagen.

Al heb ik voorlopig nog niemand horen klagen. Van deze salade vroegen mijn reisgenoten zelfs instant het recept. Dus bij deze, geniet van de Belgische zon met een heerlijke BBQ en deze verfissende side dish!

voor 4 personen als side dish bij een bbq

Ingrediënten

  • ½ rode kool
  • wortels
  • 1 el honing
  • 150ml rode wijnazijn
  • 1 maiskolf ontdaan van de bladeren
  • enkele kumquat vruchtjes voor de afwerking (of gewone sinaasappel)

Recept

  1. Zet een kom ligt gezouten water op het vuur en breng aan de kook. Van zodra het water kookt leg je er de maiskolf in en kook gedurende een 8tal min. Haal hem daarna uit het water en leg opzij om af te koelen.
  2. Snijd de rode kool in super dunne plakjes, deze zullen uit mekaar vallen in reepjes. Doe in een kom.
  3. Maak van de wortel lange flinterdunne slierten met behulp van een dunschiller en voeg toe aan de rode kool salade.
  4. Meng de honing onder de azijn tot deze in opgenomen en giet daarna over de salade.
  5. Neem nu een mes en schraap de mais rondom rond van de kolf. Voeg toe aan de salade.
  6. Kruid het geheel met peper en zout en leg er enkele kumquat vruchtjes op ter versiering. Gebruik eventueel met wat verse kruiden naar keuze en serveer bij een zomerse BBQ of gewoon als lunch met een stukje feta.

Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden.

Gerelateerde berichten

Type je zoekwoorden hierboven en druk op Enter om te zoeken. Druk ESC om te annuleren.